2013 E-SGK Evrak Kayıt Takibi

2013 E-SGK Evrak Kayıt Takibi

E-SGK sistemi sosyal güvenlik kurumunun elektronik ortamda sunduğu bir hizmettir. Çalışanlar ve emekliler SGK işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirler. Sosyal sigortalar kurumu (E-SGK) sisteminde prim günlerini hesaplama, fatura ödeme, kredi kartı bilgileri gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Bunların içinde e-SGK evrak takibi de yapılmaktadır. Bu hizmet bütün insanların hayatını kolaylaştırmıştır. İstenilen evrakları istediğiniz anda görüntüleyebilirsiniz. E-SGK da yayınlanan her şey haber gerçektir. Sosyal güvenlik kurumunun sitesinden emekliler maaş kesintilerini, maaş zamlarını öğrenebilirler. Emekliler tekrardan çalışmak isterlerse hangi yasal şartlar altında çalışabilecekleri konusunda bilgi alabilirler. E-SGK evrak takibi yapmak için Sosyal güvenlik kurumunun resmi sitesine giriş yapın. Daha sonra giriş yapmak için TC kimlik numaranızı girin.

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra ana sayfa karşınıza gelecektir. Yukarıda sıralanmış olan kurumsal ve mevzuat butonlarının alt kısmından E-SGK butonunu bulun ve tıklayın. Tıklandıktan sonra karşınıza e-bildirge, hak sahipliği, e-eczane, prim ödeme gibi uygulamaların butonlarını göreceksiniz. Bu butonların içinden evrak takibe tıklayın. Sağ bölümde 2022 sayılı evrak takibini göreceksiniz.

2013 E-SGK Evrak Kayıt Takibi

Yapmak istediğiniz işlemi seçerek öğrenmek istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. E-SGK sayesinde 4-C emeklilik işlemleri takibi, evrak takibi ve kayıt takibi ve sigortalı emeklilik evrak takibi gibi işlemleri yapabilirsiniz. E-SGK tarafından gerçekleştirilen bu sistem oldukça güvenli ve kullanışlıdır. Bilgisayar kullanımı bilen herkes E-SGK hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2013 İSKİ Borç Sorgulama İşlemi başlıklı makalemizde 2013 İSKİ Borç Sorgulama İşlemi, İSKİ Borç ve İSKİ Borç ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 tüp bebek tedavisi ve Masrafları

2013 tüp bebek tedavisi ve Masrafları SGK 4 yıl önce bir kanun çıkartarak çıkararak tüp bebek tedavisi görecek çiftlere yardım elinin uzatılacağını...

Kapat