2013 Ne Zaman Emekli Maaşı Alabilirim

2013 Ne Zaman Emekli Maaşı Alabilirim

Emekli maaşım bağlandı mı ? Ne zaman emekli maaşım bağlanır ? İlk maaşımı ne zaman alacağım ? Emekli maaşım ne kadar oldu ?

Bundan yaklaşık 7 sene önce babamın emeklilik durmu ile ilgili işlemlere başlamıştık. Babam 1948 doğumluydu ve biz onu 3600 gün ile emekli etmiştik. Tüm emeklilik işlemleri ile ilgili müracaata bulunmuştuk. Yaklaşık bir 6 ay sonra emekli olduğu ile ilgili bilgiler geldi ve ancak maaşını alabildik. Tabiki bu maaş bağlanma süresinin bu kadar uzun olmasından dolayı babam bana sürekli ne zaman maaşımı alacam hani emekli edecektin gibi sorular yöneltiyordu.

Şimdi işlemler değişti. Artık bu kadar beklemeden kısa sürede emeklilik ile alakalı bilgiler maksimum 45-60 gün içinde geliyor. Bu arada unutmadan. Emeklilikle alakalı dilekçelerinizi verdiğiniz saat ve tahihten itibaren isterseniz emekliliğinizin onayı üç ay sonra gelsin, siz içeride birikmiş olan üç aylık maaşınızı alabiliyorsunuz. Yani bilgi ne zaman kaç ay sonra gelirse gelsin yinede emekli paranızı, dilekçenizi verdiğiniz ilk günden itibaren alabiliyorsunuz.

EMEKLİ MAAŞIM BAĞLANDI MI ?

2013 Ne Zaman Emekli Maaşı Alabilirim

Gelişen interaktif uygulamalar neticesinde tc kimliğinizi girerek emekli maaşınızın bağlandığını sorgulayabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle PTT müdürlüklerine giderek e devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunu edindikten hemen sonra aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi

Yukarıdaki linke giriş yaptığınızda emekli maaşım ne zaman bağlanır ,bağlandı ve sgk sgk emekli maaşım ne kadar oldu gibi sorularınızın hepsinin cevabını bulabileceksiniz. İşlemi gerçekleştiremeyen değerli emekli adayları, lütfen hiç bir internet sitesi üzeriden kişisel bilgilerinizi, tc kimlik numaralarınızı asla göndermeyin. Sitemiz kişisel çabalarla oluştuulmuş bir site olup bu tür uygulamaları resmi kanal ile yapınız yadawww.turkiye.gov.tr adresinden öğreniniz.

SGK.NET

Bir önceki yazımız olan Hem SSK’lı, hem Bağ-Kur’lu olan nasıl emekli olur ? başlıklı makalemizde bağ kurluyum ne zaman emekli olabilirim, hem Bağ-Kur’lu olan nasıl emekli olur ? ve Hem SSK’lı hakkında bilgiler verilmektedir.

SSK aramaları:

emekli maaşı bağlandı ne zaman maaş alabilirim,emekli maaşı ne zaman alınacak,maaş için dilekçe verdikten sonra maaş ne zaman gelir,ne zaman emekli maaş alacam yazı geldi,ne zaman emekli maaşı alabilirim,ne zaman maaş alabilirim,ssk dan postaneye yatan ilk maaş ne zaman çekilir,ssk sorgulama ne zaman maaş alabilirim,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Doğum parası sorgulama

2013 Doğum parası sorgulama  Özellikle sigortalı olarak çalışan kadınlarımız doğum yaptıktan sonra, yasalarca tanınan haklara dayanarak kadınlarımıza doğum parası verilmektedir. Bu koduna doğum parası sorgulama ve doğum parası hakkında detaylı...

Kapat