2013 Yılı Sgk affı ve bağkur affı

2013 Yılı Sgk affı ve bağkur affı

Sgk ve bağkur’a beşinci borç yapılandırılması geliyor. SGK eski borçlara yapılandırma değerlendirmesini beşinci kez tekrar getirdi. Bu işlemden yararlanmak için yapmanız gereken işlem 2013 yılı mayıs ayına kadar SGK ya baş vurulmasıdır. Sgk sitesinden bağkur yada ssk affı uygulamasından form doldurarak ulaşabilirsiniz.

Borç yapılandırılması ne demektir?

Sosyal güvenlik kurumu dahilindeki prim borçlarınızın af dahilinde yapılandırılmasıdır.

Sgk affı dahilinde borçlarınızı sgk sitesinden öğrenebilirsiniz ve taksitlendirebilirsiniz.

31 mayıs 2013 tarihine kadar uzatılan borç affında sıkıntı yaşamamanız için son güne bırakmamalısınız. Taksitlendirme imkanı ile 18 aya varan periyotlarla ödeme yapabilirsiniz.

Bunun için sosyal güvenlik kurumlarına yazılı bir dilekçeyle baş vurmanız gerekmektedir. Fakat öncelikle sgk sitesinden borcunuzu öğrenmelisiniz.

Konuyu takiben uygulanan bir haciz cezanız varsa dilekçe ibrazından sonra haciz işlemleri durdurulacaktır.

2013 Yılı Sgk affı ve bağkur affı

En geç 31.10.2013 tarihine kadar ödeme yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılıp ödeme yapılmaması halinde icra işlemlerine sgk tarafından başlanacaktır.

Konuyla ilgili detaylar 2012/23 sayılı genelgede detaylar mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan 2013 Doğum izni Hesaplama başlıklı makalemizde doğum izin prosedürü, Doğum izni ve Doğum izni Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

SSK aramaları:

bağkur affı,bağkur affı çıktımı,sgk affı,ssk affı çıktımı,bakur aff,ssk affı,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 İETT RANDEVU almak

2013 İETT RANDEVU almak Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl İETT tüm kart almak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlayabilmek amacı elektronik randevu sistemine...

Kapat