Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bağkur herhangi bir işverene bağlı olmadan kendi hesabına çalışan esnaf ve sanatkarların tabi olduğu sosyal güvenlik sistemidir. 2007 yılında kabul edilen 5510 sayılı sosyal güvenlik kanunu ile sgk çatısına girerek 4b olarak anılmaya başlamıştır.

Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bağkur yani sgk 4b den ne zaman emekli olurum sorusuna yanıt arayacağız bugün. Bağkur emeklilik hesaplama otomatik olarak sgk nın sayfasından bilgiler girerek yapılabileceği gibi kendimiz tablolar yardımıyla hesaplayabiliriz. Öncelikle otomatik olarak hesaplamak için aşağıdaki linki tıklayarak sgk nın sayfasına gidiyoruz.

Sgk nın sayfasına gitmek için tıklayınız.

Linki tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi bir form gelecek karşınıza.

bagkur-emeklilik-hesaplama-sgkk-org

bagkur-emeklilik-hesaplama-sgkk-org

Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bu formda doldurulması gereken alanlar.

 • Emeklilik Türü
 • Cinsiyet
 • Doğum Tarihi
 • Maluliyet var mı?
 • Maluliyet Derecesi
 • Erken Yaşlanma Var mı?
 • Bakıma muhtaç malül çocuğunuz var mı?
 • Sadece yurt dışı borçlanması ile emekli olmak istiyorum

Bu bilgiler doldurulup tamam dediğiniz zaman hizmet bilgilerini girebileceğiniz aşağıdaki gibi 2. bir sayfa açılacaktır.

bagkur-ne-zaman-emekli-olurum-sgkk-org

bagkur-ne-zaman-emekli-olurum-sgkk-org

Bu sayfanın aşağısında gördüğünüz hizmet ekle düğmesine basarak bağkur , ssk ya da emekli sandığına ne kadar çalışmanız var ise onları tek tek girmeniz gerekecektir. Bilgileri girdikten sonra emeklilik hesapla düğmesine basarak bağkur emeklilik hesaplama işlemini tamamlamış bağkur ne zaman emekli olurum sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. Örnek sorgulama sonucundan aşağıdaki gibi bir ekran gelmiş olacaktır.

bagkur-emekli-olma-sgkk-org

bagkur-emekli-olma-sgkk-org

Bu şekilde otomatik olarak bağkurdan ne zaman emekli olabilirim sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda manuel olarak emeklilik hesaplaması yapacağız.

bağkur emeklilik hesaplama

bağkur ne zaman emekli olurum

bağkur emeklilik sorgulama

Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bir önceki yazımız olan 2013 Sgk Sigorta Kaydı Sorgulama başlıklı makalemizde 2013 Sgk Sigorta Kaydı Sorgulama, araç sigorta kaydı sorgulama ve esgm hakkında bilgiler verilmektedir.

SSK aramaları:

bakur emeklilik sorgulama,bakur emeklilik,bakur emeklilik hesaplama,bağkur emeklilik hesaplama,bağkur emeklilik sorgulama,bağkur emekli oldummu sorgulama,bağkur promosyon onayı,bağkur-ssk kaydı,şifresiz bağkur emeklilik sorgulama,

“Bağkur Emeklilik Hesaplama” için 1 yorum

 1. E Devlet Şifre diyor ki:

  Sorgulama için E devlet şifremi gerekiyor.? şifresiz sorgulama yapılır mı ?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Sgk Sigorta Kaydı Sorgulama

2013 Sgk Sigorta Kaydı Sorgulama Çalışanların tüm çalışmalarının tutulduğu SGK sigorta sorgulama veya başka bir değişle ssk hizmet dökümü yapmak için  SGK’nın web...

Kapat