GSS Borç Sildirme

Bu yazımızda sizlere genel sağlık sigortası kapsamına giren vatandaşlarımızın yaşamış olduğu sorunları GSS borç sorgulama konumuza yapılmış olan yorumlardan biliyoruz.GSS statüsünde olduğunu bilmeyenler, gelir testi yaptırmayanlar, öğrenci olanlar, yurt haricinde bulunanlar gibi bir çok şikayet bulunmaktadır . Genelde adlarına çıkan borçların silinmesi ve GSS borç taksitlendirme konusunda destek isteyenler çoğunlukta.GSS statüsünde yer almakta olan bireyler ya gelir testi yaptırmış veya devlet tarafından reesen saptama yapılmış kişilerden oluşmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz, adlarına GSS prim borcu olan herkesin bu borcu sildirme gibi bir durumu yoktur.

KİMLER GSS PRİM BORÇLARINI SİLDİREBİLİRLER ?

Öğrenci olmalarına rağmen adlarına GSS primi tahakkuk etmiş kız öğrenciler öğrenci belgeleriyle SGK Müdürlüklerine müraacat ederek bu borçları sildirebilirler.
Öğrenci olmalarının yanı sıra 25 yaşını geçmemiş ve adlarına GSS primi tahakkuk etmiş erkek öğrenciler öğrenci belgeleriyle SGK Müdürlüklerine müraacat ederek bu borçları sildirebilirler.
Yurt haricinde bulundukları halde ikametgahları hala daha yurtiçinde görünenler ikametlerini bulundukları ülkeye aldırarak oradaki sürede dikkate alınarak Gss prim borç tutarlarını sildirebilirler .

Bir önceki yazımız olan Asker Ailelerine Maaş Yardımı başlıklı makalemizde asker ailelerine maaş, asker ailelerine maaş 2013 ve asker ailelerine maaş nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

“GSS Borç Sildirme” için 3 yorum

  1. […] yaptırmayanlar, öğrenci olanlar, yurt haricinde bulunanlar gibi… bu yazının devamı ; GSS Borç Sildirme başlıklı yazımızdadır. gss borç itiraz , GSS Borç Sildirme , gss borç […]

  2. […] yaptırmayanlar, öğrenci olanlar, yurt haricinde bulunanlar gibi… bu yazının devamı ; GSS Borç Sildirme başlıklı yazımızdadır. gss borç itiraz , GSS Borç Sildirme , gss borç […]

  3. Ali Yusuf TURHAN diyor ki:

    2012 yılınca 2 günlük bir iş dolayısıyla kısmi olarak çalışan gösterilmiş ve sonra çıkışımın verilmemesi üzerine 10 aylık çıkışım verilene dek borcum oldugu ortaya çıkmıştır.çalıştıgım tarihin öncesindede ve halen üniversite öğrencisiydim . gelir tespiti yaptırmam gerektiği , her ihtimaldede bu borcu ödemek zorunda oldugum söylenmektedir . işyerinin çıkışımı vermeyişinin cezasını çekmeye mahkum bırakılmış durumdayım . neler yapabilrim ?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Doğum parası sorgulama

Bu yazımızda çalışan bayanlar için doğum parası sorgulama hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.Özellikle sigortalı olarak çalışan kadınlarımız doğum yaptıktan sonra, yasalarca...

Kapat